Saturday, September 21g-point.gr

Έφυγε με το «διπλό» από τις Σέρρες ο ΠΑΟΚ Β’

Δύσκολη νίκη για την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία, η οποία επικράτησε 2-1 του Πανσερραϊκού στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Super League 2. Πετυχαίνοντας δεύτερη σερί νίκη μετά το 1-0 επί του Ολυμπιακού Β’ την Κυριακή.

Το γκολ-τρίποντο πέτυχε ο Σμυρλής στο 82ο λεπτό, με τον Σαλαμούρα να πιστώνεται την ασίστ. Το σκορ για τους φιλοξενούμενους είχε ανοίξει στο 26’ ο Παναγιώτου, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά έπειτα από γέμισμα του Τσαούση.

Στη συνέχεια, ο «δικέφαλος του Βορρά» οπισθοχώρησε αρκετά, έδωσε μέτρα και θάρρος στους γηπεδούχους, οι οποίοι τον τιμώρησαν στο 71ο λεπτό με γκολ του Εππά.

Γιώργος Βένης

Διάβασε  Το εμπόδιο της Πετκίμσπορ καλείται να ξεπεράσει το ερχόμενο Σάββατο (21/09, 21:30) ο ΠΑΟΚ, ώστε να προκριθεί στους ομίλους του BCL