Thursday, March 28g-point.gr

Άνετη νίκη για ΜΕΝΤ…κέρδισε 90-60 τον Λεύκιππο!

Εύκολη νίκη πέτυχαν οι άνδρες της ΜΕΝΤ κόντρα στο ΛΕΥΚΙΠΠΟ ΞΑΝΘΗΣ με σκορ 90-60.
Oι Θεσσαλονικείς μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και με επιθετική πολυφωνία ολοκλήρωσαν το πρώτο
ημίχρονο με διαφορά τριάντα πόντων. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Ξάνθης, με δυνατή και
πιεστική άμυνα προσπάθησε να μπει στο παιχνίδι, όμως η εμπειρία των γηπεδούχων δεν τους έδωσε
πολλά περιθώρια και η διαφορά παρέμεινε ίδια. Τελικό σκορ στην Τούμπα 90-60. Επόμενος λοιπόν
αγώνας για τη ΜΕΝΤ, εκτός έδρας με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς

Ο προπονητής Γιώργος Καραμουσαλίδης έπαιξε καθοριστικό ρόλο στη νίκη της ομάδας όπως αντίστοιχα και ο Τεχνικός Διευθυντής Γιάννης Γιαννούλης, που από τον πάγκο καθ όλη τη διάρκεια του αγώνα εμψύχωνε τους παίκτες και τους μετέφερε την τεχνική αγωνιστική του εμπειρία.

Εκπληκτική για άλλη μια φορά, ήταν η ατμόσφαιρα που δημιούργησαν οι φίλοι της ΜΕΝΤ, που κατέκλυσαν τις κερκίδες στο κλειστό της Κανάρη.

Τα δεκάλεπτα: 35-13, 61-26, 74-46, 90-60.

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης-Χατζηκώστας

ΜΕΝΤ (Καραμουσαλίδης – Κεραμιδάς): Ντισλής 22 (5), Μιχαηλίδης 14 (2), Μητακίδης 4, Νικολούδης 13, Παπαδόπουλος 16 (1), Κατσούλης 5, Χατζηλάμπρου 3 (1), Αξεχέρογλου 3, Καρανώτας 10, Βελέντζας, Καρατόλιος, Μανδράς.

Λεύκιππος (Κοκκινόπουλος – Παπαδόπουλος): Κουμπάνης, Σταμπουλής 4, Κάλφας 3(1), Στεργίου 2, Χατζηαντωνίου, Δώδος 2, Παλλάκης 14, Νταβουλτζόπουλος 2, Σταματέλος 8 (1), Στασινόπουλος 14,  Χρήστου 11(1), Δάτσης.