Wednesday, May 1g-point.gr

Ανώτερη η Μπριζ επικράτησε 2-0 στην Τούμπα του ΠΑΟΚ και τον άφησε εκτός συνέχειας

Η Τούμπα ήταν «καμίνι». Το 1-0 του πρώτου αγώνα δεν έμοιαζε απαγορευτικό, όμως το όνειρο του ΠΑΟΚ για πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League, σταμάτησε πάνω στην εξαιρετική Μπριζ. Οι Βέλγοι παρουσιάστηκαν ως ένα σπουδαίο σύνολο, ήλεγξαν το ρυθμό του παιχνιδιού στα σημεία που έπρεπε να από το ημίχρονο προηγήθηκαν 0-2, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Ο «δικέφαλος» σε κανένα σημείο δεν μπόρεσε να ακολουθήσει, η πίεση και η ικανότητα των φιλοξενούμενων στον παραμικρό χώρο ήταν εκπληκτικά στοιχεία για να κάνουν τη διαφορά. Έτσι οι πολλές φάσεις που δημιούργησαν οι Βέλγοι, έφεραν τη δεύτερη ήττα για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος όσο στενάχωρο κι αν είναι για την Ελληνική ομάδα, αποκλείστηκε από ένα σύνολο που παρουσιάστηκε καλύτερο σε αυτά τα 180 αγωνιστικά λεπτά των δύο αγώνων.

Ο Γιουτκλά ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της Μπριζ σημειώνοντας και τα δύο γκολ. Ο ΠΑΟΚ όπως και πριν δύο χρόνια σταματά στους «8» και φυσικά του αξίζουν συγχαρητήρια για την εκπληκτική του παρουσία στο θεσμό, η οποία απέφερε σημαντικούς βαθμούς και στο ελληνικό ποδόσφαιρο που τους έχει ανάγκη.

Πανέμορφες οι εικόνες από τις κερκίδες της κατάμεστης Τούμπας, με τους φίλους του ΠΑΟΚ να μην σταματούν το τραγούδι ακόμη και αν το ματς δεν εξελίχτηκε όπως θα ήθελαν.

Διάβασε  Όταν πήγαμε να κάνουμε τατουάζ στον Γιώργο Μαυρίδη και πέσαμε πάνω στον Λάκη !!!