Thursday, March 28g-point.gr

Aυτοκτονία ΠΑΟΚ…νίκη με απίθανη ανατροπή ο Ατρόμητος!

Οι Περιστεριώτες βρέθηκαν στα… σχοινιά στο 82ο λεπτό όταν ο πρώην Ουάρντα σκόραρε με κεφαλιά και έδειχνε να γέρνει την πλάστιγγα υπέρ του ΠΑΟΚ (1-2), αλλά τελικά βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και τιμώρησαν την κακη αμυντική συμπεριφορά των φιλοξενούμενων με τους Χαρίση και Νάτσο!

Ο Νάτσος με τρομερό τσιμπητό πλασέ στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ύστερα από υπέροχη κάθετη του Μάτιτς έκρινε το ματς, μέσω VAR και το γκολ του μέτρησε, αφού ο βοηθός Μιχάλης Παπαδόπουλος είχε σηκώσει τη σημαία του για οφσάιντ!

Ο Κάρολ Σφιντέρσκι μπορεί να σκόραρε το τέρμα που έδωσε το προβάδισμα στον ΠΑΟΚ, αλλά σπατάλησε τουλάχιστον τρεις ευκαιρίες ακόμη για να σκοράρει εκ νέου και να… καθαρίσει από νωρίς τον αγώνα!

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης (32′ Μανδάς), Γούτας, Γκαλβάο, Γκάλο, Κιβρακίδης, Νάτσος, Σάλομον, Χαρίσης, Νταβιώτης (60′ Μουνίθ), Μανούσος (76′ Μάτιτς), Κωτσόπουλος (75′ Χριστοδουλόπουλος)

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Ίνγκασον, Μιχαηλίδης, Γιαννούλης, Αουγκούστο, Σβαμπ (71′ Ελ Καντουρί), Μουργκ (71′ Ουάρντα), Ζίβκοβιτς (78′ Νινούα), Τζόλης (65′ Λάμπρου), Σφιντέρσκι (78′ Κρμέντσικ)