Friday, April 26g-point.gr

Αυτοκτόνησε…στο Λαύριο ο ΠΑΟΚ

Παρουσιάζοντας ξανά «νεκρά» διαστήματα στις αρχές των δύο ημιχρόνων, ο ΠΑΟΚ γνώρισε εκτός έδρας ήττα με 92-88 από το Λαύριο, στο πλαίσιο της ενδέκατης αγωνιστικής της Basket League.

Στο 3-8 πλέον ο Δικέφαλος που συνεχίζει να βρίσκεται στα χαμηλά στρώματα του βαθμολογικού πίνακα του ελληνικού πρωταθλήματος. Αντίθετα, το Λαύριο έχει ρεκόρ 6-5.

Οι «ασπρόμαυροι» έδωσαν από νωρίς το δικαίωμα στους γηπεδούχους να πάρουν κεφάλι στο σκορ, με το ΠΑΟΚ να βρίσκεται στο -9 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Από εκεί και μετά οι παίκτες του Κώστα Χαραλαμπίδη αντέδρασαν, αυξάνοντας τα ποσοστά τους. Ωστόσο, αυτό δεν άλλαξε τα δεδομένα του σκορ, το οποίο στο τέλος του ημιχρόνου διαμορφώθηκε στο 43-35.

Το… σκηνικό διατηρήθηκε και στις αρχές του δεύτερου μέρους, με το Λαύριο να ελέγχει απόλυτα τον ρυθμό του αγώνα. Με τη διαφορά να βρίσκεται σε διψήφια επίπεδα, ο ΠΑΟΚ έκανε την προσπάθεια του στα τελευταία λεπτά, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει το σκορ στο τέλος του αγώνα, για το τελικό 92-88.

Διάβασε  Στο PAOK Sports Arena θα δώσει ο ΠΑΟΚ mateco την τελευταία και πιο σημαντική μάχη για την συμμετοχή του στα πλέι οφ της Stoiximan Basket League