Saturday, September 21g-point.gr

Έφυγε με το «διπλό» από τις Σέρρες ο ΠΑΟΚ Β’

Δύσκολη νίκη για την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία, η οποία επικράτησε 2-1 του Πανσερραϊκού στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Super League 2. Πετυχαίνοντας δεύτερη σερί νίκη μετά το 1-0 επί του Ολυμπιακού Β’ την Κυριακή.

Το γκολ-τρίποντο πέτυχε ο Σμυρλής στο 82ο λεπτό, με τον Σαλαμούρα να πιστώνεται την ασίστ. Το σκορ για τους φιλοξενούμενους είχε ανοίξει στο 26’ ο Παναγιώτου, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά έπειτα από γέμισμα του Τσαούση.

Στη συνέχεια, ο «δικέφαλος του Βορρά» οπισθοχώρησε αρκετά, έδωσε μέτρα και θάρρος στους γηπεδούχους, οι οποίοι τον τιμώρησαν στο 71ο λεπτό με γκολ του Εππά.

Διάβασε  Ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει την Πέτκιμσπορ στην Αττάλεια, στο ματς που θα κρίνει την είσοδο του «δικεφάλου του βορρά» στους ομίλους του BCL