Επιστροφή στο Champions League

Ανοίγει απόψε (27/11) η αυλαία της 5ης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League. Η ΑΕΚ υποδέχεται στις 19:55 στο ΟΑΚΑ τον Άγιαξ και παρότι δεν έχει ούτε βαθμό μετά από τα τέσσερα πρώτα ματς, θέλει νίκη για να ελπίζει στην 3η θέση που οδηγεί στο Europa League.

Μεγάλο ενδιαφέρον παρουσιάζει και το άλλο ματς του 5ου ομίλου στο Μόναχο, μεταξύ της Μπάγερν και της Μπενφίκα.

Από εκεί και πέρα, το πρόγραμμα της αγωνιστικής περιλαμβάνει σπουδαία παιχνίδια, όπως αυτό στον 7ο όμιλο, μεταξύ της Ρόμα και της Ρεάλ Μαδρίτης, αλλά και στον 2ο όμιλο με την Τότεναμ να φιλοξενεί στο Λονδίνο την Ιντερ.

Το ντέρμπι της αγωνιστικής θα διεξαχθεί, πάντως, στο Παρίσι με την Παρί Σεν Ζερμέν να υποδέχεται τη Λίβερπουλ.

Συνοπτικά το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής των ομίλων της διοργάνωσης:

ΤΡΙΤΗ (27/11)

5ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΕΚ – Αγιαξ
Μπάγερν Μονάχου – Μπενφίκα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Μπάγερν Μονάχου 10β.
Αγιαξ 8
Μπενφίκα 4
ΑΕΚ 0

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Λιόν – Μάντσετσερ Σίτι
Χοφενχάιμ – Σαχτάρ Ντόνετσκ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Μάντσεστερ Σίτι 9β.
Λιόν 6
Χοφενχάιμ 3
Σαχτάρ Ντόνετσκ 2

7ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Βικτόρια Πλζεν
Ρόμα – Ρεάλ Μαδρίτης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ρεάλ Μαδρίτης 9
Ρόμα 9
ΤΣΣΚΑ Μόσχας 4
Βικτόρια Πλζεν 1

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Γιουβέντους – Βαλένθια
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Γιουνγκ Μπόις

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Γιουβέντους 9β.
Μάντσεστερ Γ. 7
Βαλένθια 5
Γιουνγκ Μπόις 1

ΤΕΤΑΡΤΗ (28/11)

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Ατλέτικο Μαδρίτης – Μονακό
Ντόρτμουντ – Μπριζ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ντόρτμουντ 9β.
Ατλέτικο Μαδρίτης 9
Μπριζ 4
Μονακό 1

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τότεναμ – Ιντερ
Αϊντχόφεν – Μπαρτσελόνα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Μπαρτσελόνα 10β.
Ιντερ 7
Τότεναμ 4
Αϊντχόφεν 1

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Νάπολι – Ερυθρός Αστέρας
Παρί Σεν Ζερμέν – Λίβερπουλ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Λίβερπουλ 6β.
Νάπολι 6
Παρί Σεν Ζερμέν 5
Ερυθρός Αστέρας 4

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Λοκομοτίβ Μόσχας – Γαλατασαράι
Πόρτο – Σάλκε

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Πόρτο 10β.
Σάλκε 8
Γαλατασαράι 4
Λοκομοτίβ Μόσχας 0

ΤΟ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ (27/11)

Τα ματς του Champions League ξεχωρίζουν στο σημερινό (27/11) τηλεοπτικό πρόγραμμα.

Αναλυτικά:

15:00 COSMOTE SPORT 7: ΑΕΚ-Άγιαξ UEFA Youth League

18:00 COSMOTE SPORT 7: Ολυμπιακός-Βολερό CEV Champions League βόλεϊ

19:55 COSMOTE SPORT 2: ΑΕΚ – Άγιαξ Champions League

19:55 COSMOTE SPORT 5: ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Βικτόρια Πλζεν Champions League

22:00 COSMOTE SPORT 3: Μπάγερν Μονάχου – Μπενφίκα Champions League

22:00 COSMOTE SPORT 5: Ρόμα – Ρεάλ Μαδρίτης Champions League

22:00 COSMOTE SPORT 6: Γιουβέντους – Βαλένθια Champions League

22:00 COSMOTE SPORT 7: Λιόν – Μάντσεστερ Σίτι Champions League

22:00 COSMOTE SPORT 8: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Γιουνγκ Μπόις Champions League

22:00 COSMOTE SPORT 9: Χόφενχαϊμ – Σαχτάρ Ντονέτσκ Champions League