Tuesday, April 30g-point.gr

Φοβερή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Μπράντον Τόμας κόντρα στον Παναθηναϊκό στη «Λεωφόρο Αλεξάνδρας», με τον κόσμο του ΠΑΟΚ να τον αναδεικνύει MVP

Ο ΠΑΟΚ πήρε μια μεγάλη νίκη την περασμένη Κυριακή με 3-2 κόντρα στον Παναθηναϊκό και σύμφωνα με τους φιλάθλους των Θεσσαλονικιών, ο Μπράντον Τόμας ήταν ο πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα.

Ο Ισπανός μόλις στο 2ο λεπτό έκανε μια φοβερή κούρσα, βρέθηκε στο έδαφος και σηκώθηκε ξανά και αφού άφησε πίσω του τρεις ποδοσφαιριστές των «πρασίνων», πάσαρε στον Ράφα Σοάρες, που έδωσε την ασίστ στον Ντεσπόντοφ για το 1-0. Ο φορ του Δικεφάλου του Βορρά ήταν εκείνος που έδωσε και εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του, όταν στο 37ο λεπτό, ο Μουργκ του έδωσε την πάσα «πάρε βάλε» για να στείλει εκείνος την μπάλα στα δίχτυα με κοντινή προβολή.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου τον αντικατέστησε με τον Σαμάτα στο 72ο λεπτό, αφού έδειχνε κατάκοπος από τα χιλιόμετρα που έτρεξε, όντας στην πρώτη γραμμή άμυνας των «ασπρόμαυρων» που πίεζε τον αντίπαλο. Τα εκτός έδρας ντέρμπι μοιάζουν να βολεύουν το παιχνίδι του Ισπανού φορ, με τρανό παράδειγμα να είναι η εμφάνιση του στο «Γ.Καραϊσκάκης». Εκεί που πάλι βρήκε χώρο σκόραρε δύο γκολ και ήταν εκ των κορυφαίων της ομάδας του, στη μεγάλη νίκη με 4-1.

Διάβασε  Κωνσταντέλιας: «Από το πρώτο λεπτό μπήκαμε αποφασισμένοι για όλα - Είχαμε ψυχή»