Tuesday, April 16g-point.gr

Η Κ15 του ΠΑΟΚ στέφθηκε πρωταθλήτρια Ελλάδας νικώντας με 1-0 τον Ολυμπιακό!

Η ομάδα Κ15 του ΠΑOK στέφθηκε πρωταθλήτρια νικώντας στον τελικό του Πανθεσσαλικού τον Ολυμπιακό με 1-0. Το νικητήριο γκολ για την ομάδα του Σάββα Κωνσταντινίδη πέτυχε ο πρώτος σκόρερ της ομάδας, Τάσος Σιδηρόπουλος στο 10ο λεπτό, με κοντινό πλασέ.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σύνολο του Τάσου Πάντου πίεσε για την ισοφάριση, ωστόσο ο Δικέφαλος του Βορρά υπερασπίστηκε το προβάδισμα που είχε ως το τέλος.
Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ολυμπιακός (Τάσος Πάντος): Χριστοδουλόπουλος, Σιώζιος, Καππάτος, Νουχάι, Μπάνος, Λάνα, Τρικαλιώτης, Καπέλλας, Μιχαηλίδης, Κότσαλος (48’ Μουγγός, Καμάς (55’ Ξανθόπουλος)

ΠΑΟΚ (Σάββας Κωνσταντινίδης): Μητρούσης, Μεγγίδης, Κυριαζίδης, Μόκρης, Γκιόκα, Μηνασίδης, Κρομμύδας (77’ Λουτζιανιώτης), Κάνιος, Σιδηρόπουλος (90+5? Καρασαββίδης), Τουρσουνίδης (64’ Καραγκιόζης), Μπέρδος.

Διάβασε  Super League 1: 15.000 φίλαθλοι ταυτοποίησαν το εισιτήριό τους μέσω του Gov.gr Wallet