Saturday, April 20g-point.gr

Η ομάδα Νέων του ΠΑΟΚ επικράτησε με 3-2 στο αντίστοιχο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό

Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία επικράτησε με σκορ 3-2 των νεαρών «πρασίνων», καταφέρνοντας να βρεθεί μόνη πρώτη στην κορυφή της Σούπερ Λίγκας Νέων με 19 βαθμούς.

Οι Θεσσαλονικείς άνοιξαν το σκορ στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης. Το «τριφύλλι» απάντησε στο 21’, με τον σκόρερ του ΠΑΟΚ να βγαίνει εκτός γηπέδου και τη θέση του να παίρνει ο Πανίδης. Οι γηπεδούχοι σκόραραν ξανά στο 33ο λεπτό του αγώνα και έκαναν το 2-1.

Στο δεύτερο μέρος, οι «ασπρόμαυροι» είχαν αρκετές χαμένες ευκαιρίες, με κυριότερη εκείνη του 67′ στο δοκάρι του Μιχαηλίδη! Μάλιστα, ο ΠΑΟΚ έχασε και πέναλτι στο 74ο λεπτό του ματς, όταν αστόχησε ο Λυράτζης και δύο λεπτά αργότερα έγινε το 3-1 με τον Γαϊτανίδη.

Το τελικό σκορ (3-2) διαμορφώθηκε λίγο πριν από το φινάλε της αναμέτρησης.