![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2018/04/unnamed-file-12.jpg)
Στη Ρόδο λαμβάνει χώρα το 5ο τουρνουά Ιπποτών, στο οποίο είχαμε ένα εξαιρετικά σπάνιο γεγονός καθώς για πρώτη φορά στην Ελλάδα, γυναίκα φόρεσε το περιβραχιόνιο σε ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου.
O λόγος για την 14χρονη Μαρία Ιωαννίδη που φόρεσε το περιβραχιόνιο σε παιχνίδι εφήβων και έγινε η πρώτη κοπέλα – αρχηγός σε ανδρική ομάδα στην Ελλάδα.
Πιο συγκεκριμένα η 14χρονη Μαρία Ιωαννίδη, προπονείται και αγωνίζεται στον Ποσειδώνα Καρπάθου από πέντε ετών.
![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2023/08/jgj-150x150.png)