Thursday, March 28g-point.gr

Ηρακλής-ΠΑΟΚ Β: Κόλλησαν στο 0-0 οι δύο ομάδες

Σε ματς χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις εξελίχθηκε η αναμέτρηση του Ηρακλή κόντρα στον ΠΑΟΚ Β’ στο «Καυτανζόγλειο», καθώς οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0, με τους γηπεδούχους να είναι εμφανώς ανώτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, χάνοντας και τις πιο κλασικές ευκαιρίες του αγώνα.

Με αυτό το αποτέλεσμα, ο Ηρακλής κατέγραψε την τρίτη του ισοπαλία σε ισάριθμα ματς, ενώ ο ΠΑΟΚ παραμένει χωρίς νίκη, έπειτα από τρεις αγωνιστικές, έχοντας δύο ισοπαλίες και μία ήττα.

Το ματς

Πολύ καλύτερη ήταν η εκκίνηση του Ηρακλή στην αναμέτρηση, καθώς είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και μάλιστα στο πρώτο δεκάλεπτο είχε δύο καλές στιγμές για να ανοίξει το σκορ, τη στιγμή που το σύνολο του Πάμπλο Γκαρσία προσπαθούσε να βρει τα πατήματά του.

Το μοτίβο στο πρώτο ημίχρονο δεν διαφοροποιήθηκε, ο Ηρακλής ήταν αυτός που είχε τον έλεγχο και κάποιες ευκαιρίες, όπως αυτή με το σουτ του Παπαστεριανού στο 22’, αλλά το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου 45λέπτου.

Όσο κι αν περίμενε κανείς κάποια αντίδραση από τους παίκτες του ΠΑΟΚ Β’, ο Ηρακλής ήταν αυτός που είχε και πάλι την πρωτοβουλία των κινήσεων και ήταν πιο απειλητικός στην αντίπαλη εστία, χάνοντας μια πολύ μεγάλη ευκαιρία στο 56’ με τον Τότσκα, αλλά ο Ταλιχμανίδης ήταν σταθερός διατηρώντας το μηδέν στην εστία του.

Μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης, σημειώθηκαν περισσότερες μονομαχίες και αψιμαχίες, παρά ουσιαστικές ευκαιρίες, με το 0-0 να αφήνει τελικά ικανοποιημένο τον ΠΑΟΚ Β’, βάσει της εικόνας του αγώνα, με τον Ηρακλή να καταγράφει την τρίτη του ισοπαλία σε ισάριθμα ματς.