Thursday, April 25g-point.gr

Ισοπαλία στη Βέροια για τον ΠΑΟΚ Β

Βέροια και ΠΑΟΚ Β ήρθαν ισόπαλοι 1-1 στο δημοτικό στάδιο της ομώνυμης πόλης, σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 16η αγωνιστική της Betsson Super League 2.

Ο «δικέφαλος του Βορρά» ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο, με τους Κωττά και Χατζηστραβό να μην μπορούν ωστόσο να ανοίξουν το σκορ, στις καλύτερες του ευκαιρίες, στο 13’ και στο 23’ αντίστοιχα.

Τελικά, ο ΠΑΟΚ Β προηγήθηκε στο 65ο λεπτό, όταν ο Χατζηστραβός τροφοδότησε τον Μπράντονιτς και ο Βόσνιος με δυνατό σουτ έκανε το 1-0, πετυχαίνοντας παράλληλα το ένατο φετινό του τέρμα στο πρωτάθλημα!

Η χαρά των φιλοξενούμενων διήρκεσε, ωστόσο, μόλις τέσσερα λεπτά. Καθώς ο Μιχαηλίδης έκανε χέρι μέσα στην περιοχή της ομάδας του, ο Μπουόλι ευστοχεί στο πέναλτι και διαμόρφωσε το 1-1, που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα…

Έτσι, τόσο η Βέροια όσο και ο ΠΑΟΚ Β έμειναν αήττητοι για τρίτη διαδοχική αγωνιστική, με την πρώτη να πηγαίνει στο +2 από τη ζώνη του υποβιβασμού και τον δεύτερο να ανεβαίνει στην πέμπτη θέση.

Διάβασε  Στις 12 Μαΐου το ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός - Μεταφέρεται μια εβδομάδα η τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος