![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2018/09/151050.jpg)
Οι παίκτες του Πάμπλο Γκαρσία ήταν εμφανώς καλύτεροι από τους αντιπάλους στο παιχνίδι που έγινε στη Σουρωτή και έτσι εύκολα έφτασαν στην επικράτηση. Στο 37ο λεπτό ο Γαϊτανίδης άνοιξε το σκορ σε μία φάση που προήρθε από ένα κλέψιμο στο Τζοβάρα. Λίγο αργότερα (39’) ο αντιστράφηκαν οι ρόλοι με τον Γαϊτανίδη να «φτιάχνει» και τον Τζοβάρα να κάνει το 2-0.
Οι δύο παίκτες δημιούργησαν πολλά προβλήματα στην άμυνα των νεαρών της ΑΕΚ και πριν το τέλος του πρώτου 45λέπτου συνδυάστηκαν εξαιρετικά με τον Τζοβάρα να κάνει το 3-0.
Το τελικό 4-0 έγινε στο 82ο λεπτό με τον Λύρατζη να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.
![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2023/08/jgj-150x150.png)