![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2018/04/αφσφσφφφφφ-1024x575.jpg)
Με ένα συγκινητικό της μήνυμα η ΚΑΕ ΠΑΟΚ αποχαιρέτησε τον Άλτον Φορντ που μόλις στα 37 του έφυγε πρόωρα από τη ζωή, χάνοντας τη μάχη με τον καρκίνο.
Ο Φορντ στην καριέρα του στο ΝΒΑ επιλέχθηκε στο νούμερο 50 του draft από τους Σανς, στους οποίους αγωνίστηκε κατά την διετία 2001-03, ενώ στην συνέχεια πέρασε για ένα χρόνο από τους Ρόκετς. Από την Ευρώπη πέρασε από την Βιλερμπάν, Ανβίλ, Ιγκοκέα και Βλόκλαβεκ. Επίσης είχε κάνει «στάσεις» από G-League και Κίνα.
Δείτε τη σχετική ανακοίνωση.
https://www.instagram.com/p/BhH33COnyJQ/?taken-by=paokbasketball
![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2023/08/jgj-150x150.png)