Monday, September 16g-point.gr

Με Μπόρατς Μπάνια Λούκα θα παίξει ο ΠΑΟΚ!

Το εμπόδιο της Μπόρατς Μπάνια Λούκα θα κληθεί να ξεπεράσει ο ΠΑΟΚ στον 2ο προκριματικό γύρο του Champions League!

Οι Βόσνιοι ηττήθηκαν 2-1 από την Εγκνάτια στο Ελμπασάν, με το ματς να οδηγείται στην παράταση και τα πέναλτι, εκεί όπου οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν 4-1, παίρνοντας την πρόκριση.

Οι Αλβανοί πήραν το προβάδισμα με σουτ του Ιμπραΐμογλου μέσα από την περιοχή στο 16’, όμως με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνας, ο Λούκιτς ισοφάρισε με σουτ που κόντραρε σε αντίπαλο.

Η Μπάνια Λούκα άντεξε μέχρι το 82ο λεπτό, όταν ο Ντουκουό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα εξ επαφής και μαζί το ματς στην παράταση.

Εκεί δεν άλλαξε τίποτα, με τα πάντα να κρίνονται στη διαδικασία των πέναλτι, εκεί όπου οι Βόσνιοι ήταν πιο ψύχραιμοι και επικράτησαν 4-1.

Το πρώτο ματς με τους πρωταθλητές Ελλάδας θα γίνει στην Τούμπα στις 24 Ιουλίου, με τη ρεβάνς στις 30 ή 30 του μήνα.