Wednesday, April 24g-point.gr

Με το δεξί o ΠΑΟΚ στην Handball Premier!

Οι παίκτες του Δικεφάλου, έχοντας στο πλευρό τους τους φανατικούς φίλους του τμήματος, μπήκαν στον αγώνα δυνατά από την αρχή, μη δίνοντας σε καμία στιγμή το δικαίωμα στον αντίπαλό τους να πιστέψει ότι μπορεί να πάρει κάτι περισσότερο από τον αγώνα.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, ο Δικέφαλος μπήκε «φουριόζος» στον αγώνα, εκμεταλλευόμενος την ποιότητα του ρόστερ του, τη δύναμη της έδρας, αλλά και τον ενθουσιασμό των παικτών για το ξεκίνημα της αγωνιστικής περιόδου, με αποτέλεσμα να βρεθεί προηγούμενος με σκορ 5-1 στο πρώτο δεκάλεπτο, διαφορά η οποία με μικρές εναλλαγές διατηρήθηκε σε όλη περίπου την πρώτη περίοδο, με το ημίχρονο να βρίσκει τον ΠΑΟΚ μπροστά με σκορ 13-10.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του Στέλιου Σεϊρεκίδη, έδειξαν τη θέλησή τους για τη νίκη και μην αφήνοντας πολλά περιθώρια στον αντίπαλο για αντίδραση, πέτυχαν το τελικό 28-21.

Συμπερασματικά, ο Δικέφαλος είχε πολύ καλή αγωνιστική αγωνιστική παρουσία και πλέον αυτό που απομένει είναι τα καλά διαστήματα στο παιχνίδι σταδιακά να αυξάνονται, φτάνοντας η ομάδα στο πικ της το Δεκέμβριο, όπως έχει ζητήσει από την αρχή ο προπονητής Στέλιος Σεϊρεκίδης.

Απόντες λόγω τραυματισμών από τον αγώνα ήταν οι Παντελής Κωστακίδης και Νταβόρ Τάσκοβιτς, οι οποίοι αναμένεται να επανέλθουν σύντομα.

Επόμενη αναμέτρηση για τον ΠΑΟΚ, και πάλι εντός έδρας, με αντίπαλο τον Φίλιππο Βέροιας το Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου 2018.

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-1, 8-4, 10-5, 11-8, 13-10 (ημχ.) 14-11, 17-14, 22-15, 23-18, 25-20, 28-21

ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Κοτανίδης, Αραμπατζής 3, Παλάσκας 4, Ντζόνο 5, Καραγκιοζόπουλος, Τσεσμετζίδης, Κοκώνης 4, Πετρίδης 5, Νικολαΐδης 2, Μαστορογιάννης 2, Κυπραίος 1, Ελοζίεβα, Δελιάς, Γιόσμου 2, Γιαννακίδης.

Διάβασε  Η προδημοσίευση της αυτοβιογραφίας του Θοδωρή Ζαγοράκη

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Χρήστος Δημήτρουλας): Παπαντωνόπουλος, Μπότσαρης, Μπλάτσος, Κρεμαστιώτης 2, Αργυρού 2, Χερουβείμ 2, Τσιγαρίδας 2, Ζλατάνος 1, Χειβιδόπουλος, Ρουσσόπουλος, Χαντέλης 5, Λαμπρόπουλος, Τσάτσας 4, Τότος, Δάσκαλος 3.

Διαιτητές: Πατιός-Τσιάνας, Δίλεπτα: 7-5, Πέναλτι: 4/4-2

Οι διαιτητές σημείωσαν στο φύλλο αγώνα: «1) Στο 9.02 του πρώτου ημιχρόνου σταμάτησε το παιχνίδι λόγω προβλήματος του ηλεκτρονικού πίνακα. Το παιχνίδι συνεχίστηκε μετά από 30 δευτερόλεπτα με το χειροκίνητο χρονόμετρο. Στο δεύτερο ημίχρονο το χρονόμετρο λειτουργούσε κανονικά. 1) Στο 52.00 του αγώνα και στο 56.07 έγινε διακοπή του παιχνιδιού για 2 λεπτά με σκοπό να απομακρυνθούν οι φίλαθλοι της γηπεδούχου ομάδας που βρισκόταν στο τέρμα της φιλοξενούμενης ομάδας μετά από παρέμβαση της αστυνομίας. Το παιχνίδι συνεχίστηκε κανονικά. Δεν υπήρχε ηλεκτρονικό φύλλο αγώνα. Δεν υπήρχε ιατρός αγώνα όπως όφειλε με βάσει τον κανονισμό της ΟΧΕ. Το γηπεδούχο σωματείο δήλωσε σαν γιατρό του αγώνα την κ. Μπογιατζή Νεκταρία με ιδιότητα νοσηλεύτριας».