![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2018/10/9e0db6104c05486b1dcc726229914796_L.jpg)
ΠΑΟΚ και Ηρακλής συγκρούονται στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής της Volley League και αμφότερες οι ομάδες θέλουν να διπλασιάσουν τις νίκες τους στο πρωτάθλημα.
Ο Δικέφαλος προέρχεται από τη νίκη με 2-3 σετ επί της Κομοτηνής, ενώ την Τετάρτη έδωσε την ευρωπαική του μάχη, επικρατώντας με 3-2 σετ της BBSK Κωνσταντινούπουλης.
Από την άλλη πλευρά, οι “κυανόλευκοι” πέτυχαν επιβλητική νίκη στην πρεμιέρα επί της Κηφισιάς, καθώς νίκησαν με 3-0 σετ.
Αξίζει να σημειωθεί, ότι οι δύο ομάδες συναντήθηκαν και για το θεσμό του League Cup, εκεί όπου ο ΠΑΟΚ πήρε νίκη – πρόκριση με 3-0 σετ, έχοντας ως πρωταγωνιστές τους Τζούριτς, Μάρκεζ και Γκόρτσανιουκ.
![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2023/08/jgj-150x150.png)