Friday, March 29g-point.gr

Νικηφόρο ξεκίνημα για τον ΠΑΟΚ στο χάντμπολ

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε το φετινό πρωτάθλημα η ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ, η οποία επικράτησε με 27-23 του Αερωπού Έδεσσας στο κλειστό της Μίκρας.

Τα πρώτα λεπτά ήταν αναγνωριστικά στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν να βρουν τα πατήματά τους μετά την προετοιμασία του καλοκαιριού. Το πρώτο γκολ της χρονιάς ήρθε από τον Λιάπη, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι, με τον ΠΑΟΚ να έχει το προβάδισμα σε όλη την διάρκεια του ημιχρόνου.

Aνάλογα κυμάνθηκε και το δεύτερο ημίχρονο, με την ομάδα του Πάνου Γούσιου να βρίσκει λύσεις στην επίθεση, αλλά να μην καταφέρνει να ξεφύγει από τον Αερωπό. Ο Δικέφαλος, βρέθηκε στο 15′ μπροστά με 21-17, έπειτα από εξαιρετική προσπάθεια του Παπαβασίλη, o oποίος έδωσε μεγάλη ενέργεια στον ΠΑΟΚ, καθώς με συνεχόμενα γκολ διαμόρφωσε το 23-18 στο 50′.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κρατήσουν το υπέρ τους σκορ μέχρι το τέλος, όπου πανηγύρισαν και τη νίκη με 27-23.

Διάβασε  ΠΑΟΚ-Ο Γιόσκο Μιλενκόσκι άφησε τον χαρακτήρα του φαβορί στις άλλες ομάδες που συμμετέχουν στο Final-4 του Κυπέλλου βόλεϊ ανδρών