![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2018/03/mmmm-1024x548.jpg)
Ο Άντονι Ντέιβις ήταν συγκλονιστικός στο ματς των Πέλικανς απέναντι στους Τζαζ, με την ομάδα της Γιούτα όμως, να παίρνει τη νίκη.
Αυτό δεν πτόησε τον ηγέτη των «πελεκάνων», ο οποίος ανήμερα των 25ων γενεθλίων του έγραψε ιστορία πετυχαίνοντας το πρώτο triple-double της καριέρας του. Συγκεκριμένα, ο Ντέιβις ολοκλήρωσε το ματς με 25 πόντους, 11 ριμπάουντ και 10 τάπες!
https://www.youtube.com/watch?v=MFkonmAaE4A
![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2023/08/jgj-150x150.png)