Friday, April 19g-point.gr

Ο «Δικέφαλος» αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Πανσερραϊκό

Ο ΠΑΟΚ υποδέχθηκε στην Τούμπα τον Πανσερραϊκό σε φιλικό αγώνα.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου χρησιμοποίησε φυσικά αρκετούς αναπληρωματικούς και ο ΠΑΟΚ έμεινε στο 1-1, γλιτώνοντας την ήττα στις καθυστερήσεις με το γκολ του Νάρεϊ.

Ανεπίσημο ντεμπούτο έκανε ο Ιβάν Νάσμπεργκ, ο οποίος έπαιξε στο κέντρο της άμυνας δίπλα στον Κάργα. Ο Ζίβκοβιτς ήταν στο τέρμα, δεξί μπακ ο Σάστρε κι αριστερό ο Ράφα Σοάρες. Στα χαφ ξεκίνησαν οι Φιλίπε Σοάρες, Σβαμπ, μεσοεπιθετική τριάδα ήταν οι Ελ Καντουρί, Κουαλιάτα, Ρικάρντο και στην κορυφή ο Ολιβέιρα.
poster

Ο Πανσερραϊκός άνοιξε το σκορ στο 19’ με τον Σαΐντ, να εκμεταλλεύεται ένα λάθος στο κέντρο, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του Ζίβκοβιτς.

Στο β’ μέρος ο Λουτσέσκου έβαλε τον Ταλιχμανίδη στη θέση του Ζίβκοβιτς και τον Μπράντον Τόμας δεξιά. Έπαιξε επίσης και ο Τόμας Μουργκ. Ο Κάλεντ Νάρεϊ, ο οποίος μπήκε αλλαγή σημείωσε στις καθυστερήσεις το τελικό 1-1 μετά από ασίστ του Ολιβέιρα.

Διάβασε  Με μήνυμά του στα social media, ο ΠΑΟΚ έκανε τον απολογισμό του για τη φετινή εξαιρετική πορεία της ομάδας στην Ευρώπη και στο Conference League