Στην παρθενική του εμφάνιση σε τελικό Σούπερ Καπ, ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε με 32-25 από τον Ολυμπιακό στο κλειστό γυμναστήριο της Ηλιούπολης και έχασε την πρώτη κούπα για φέτος.

Ο Δικέφαλος εμφανίστηκε «τρακαρισμένος», με αποτέλεσμα να υποπέσει σε εύκολα λάθη στην επίθεση δίνοντας τη δυνατότητα στους γηπεδούχους να βρουν εύκολα γκολ και να πάρουν προβάδισμα 4-5 γκολ.

Έτσι έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο προηγούμενοι με 16-13, ενώ παρ’ ότι οι παίκτες του Στέλιου Σεϊρεκίδη μπήκαν δυναμικά στο δεύτερο 30λεπτο, φτάνοντας ακόμα και σε απόσταση αναπνοής (17-16), εντούτοις, οι Θεσσαλονικείς δεν συνέχισαν στο ίδιο τέμπο, επιτρέποντας στον Ολυμπιακό να κάνει το παιχνίδι του.

Να σημειωθεί ότι οι δύο ομάδες ανανέωσαν το ραντεβού τους για το ερχόμενο Σαββατοκύριακο στη Μίκρα, όταν και θα συναντηθούν εκ νέου στην πρεμιέρα της Handball Premier της νέας σεζόν.

Τα πεντάλεπτα: 4-1, 6-3, 8-5, 11-7, 14-9, 16-13 (ημχ.) 18-16, 20-18, 23-19, 26-21, 30-22, 32-25.