![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2020/08/lyratzis_2022_feat.jpg)
Ο Λευτέρης Λύρατζης συμμετείχε κανονικά και σε φουλ ρυθμούς στο πρόγραμμα προπόνησης του ΠΑΟΚ την Κυριακή. Έτσι ο νεαρός δεξιός μπακ θα είναι στη διάθεση του Ραζβάν Λουτσέσκου για την προσπάθεια της ομάδας του να ανατρέψει την Πέμπτη το 2-0 της Σόφιας απέναντι στη Λέφσκι για τον β’ προκριματικό γύρο του Europa Conference League.
Ο Λύρατζης είχε τραυματιστεί παραμονές του πρώτου αγώνα στον αστράγαλο και έμεινε εκτός αποστολής, απουσία που σε συνδυασμό με αυτή του Αντρέ Βιεϊρίνια αποδυνάμωσε αρκετά τα άκρα άμυνας του ΠΑΟΚ. Μάλιστα, ο Πορτογάλος δεν έχει ακόμη ξεπεράσει τον δικό του τραυματισμό και η συμμετοχή του στη ρεβάνς θα κριθεί τις επόμενες μέρες.
Ατομικό πρόγραμμα συνέχισαν οι Μιχαϊλίδης, Ελ Καντουρί, Ολιβέιρα. Τη Δευτέρα (25.07) ο ΠΑΟΚ θα προπονηθεί στις 09:00 στη Νέα Μεσημβρία.
![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2023/08/jgj-150x150.png)