![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2023/02/Καρυπιδης-Κωνσταντινιδης-Μανουχος-Karypidis-Konstantinidis-Manouxos-ΑΕΚ-792x402.jpg)
Ανακοινώθηκαν πριν από λίγο οι διαιτητές των ημιτελικών κυπέλλου, με την ΚΕΔ να προχωρά σε έναν ακόμα ορισμό-έκπληξη αναφορικά με τον ΠΑΟΚ.
Στον πρώτο ημιτελικό του Δικεφάλου στη Λαμία (1/3) ορίστηκε ο Ευάγγελος Μανούχος, ο οποίος μετά τον στιγματισμό του από το “μεζούρα-gate” στο Ατρόμητος-ΑΕΚ, είχε οριστεί ως τέταρτος στο πρόσφατο ντέρμπι της Τούμπας με την ΑΕΚ, εκεί όπου επίσης δημιούργησε προβλήματα.
Ο Μανούχος του συνδέσμου Αργολίδας λοιπόν θα είναι ο άρχοντας του αγώνα με τους Λαμιώτες έχοντας ως βοηθούς τους Πολυχρόνη Κωστάρα (Αιτ.νίας) και την Χρυσούλα Κουρομπύλια (Δυτ. Αττικής).Τέταρτος ορίστηκε ο Τσετσίλας (Γρεβενών) ενώ στο VAR θα είναι οι Κουμπαράλης και Κόλλιας.
Αναφορικά με τη ρεβάνς του Φαλήρου μεταξύ Ολυμπιακού και ΑΕΚ, εκεί ορίστηκε ο Αζέρος Αλιγιάρ Αγκάγεφ. Βοηθοί του θα είναι οι συμπατριώτες του Ζεϊνάλ Ζεϊνάλοφ, Ακίφ Αμιράλι, 4ος ο Παπαδόπουλος και στο VAR ο Ελτσίν Μασίγεφ με τον Ψαρρή.
![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2023/08/jgj-150x150.png)