![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2022/07/5547012-e1658781773187.jpg)
Χρέη προέδρου στην ΚΑΕ ΑΣ Καρδίτσας θα εκτελεί εφεξής ο Γιάννης Μπουρούσης, όπως ο ίδιος ενημέρωσε στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης.
Ο άνθρωπος που έφερε τη θεσσαλική ομάδα στην Basket League, αναλαμβάνει ένα διαφορετικό πόστο και ως μπασκετο-παράγοντας πλέον θα προσφέρει υπό ένα νέο πρίσμα τις πολύτιμες και ανεκτίμητες υπηρεσίες του.
Η νεοφώτιστη ομάδα που θα αποτελέσει και την σταχτοπούτα στο νέο πρωτάθλημα της Basket League θα έχει στο «τιμόνι» της έναν άνθρωπο που γνωρίζει όσο λίγοι τον χώρο της πορτοκαλί μπάλας!
Ο ίδιος, μετά το πέρας της ΓΣ των μετόχων, έγραψε στη σχετική ανάρτησή του: “Η νέα διοίκηση της Α.Σ. Καρδίτσας ΚΑΕ είναι γεγονός μετά τη Γενική Συνέλευση των μετόχων. Η θέση του προέδρου αποτελεί για εμένα, χαρά και τιμή. Όλοι μαζί ενωμένοι προχωράμε για το μπάσκετ της Καρδίτσας!!!”.
Δείτε την χαρακτηριστική του ανάρτηση:
![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2023/10/giannoulis-giannis-150x150.jpg)