Thursday, May 9g-point.gr

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 20-18 του Φαίακα

Ιδανική αρχή στη φετινή Handball Premier έκανε ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας 20-18 του Φαίακα στην Κέρκυρα.

Ο δικέφαλος του Βορρά βρισκόταν πίσω στο σκορ μέχρι και το ημίχρονο, ωστόσο στο δεύτερο μισό του ματς πάτησε γκάζι και πήρε τη νίκη. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Σεϊρεκίδης με έξι τέρματα, όσα πέτυχαν και οι Τσίλης και Ντούλοβιτς για τους Κερκυραίους.

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 4-3, 7-6, 7-7, 9-9, 11-10 (ημχ), 14-15, 15-16, 16-17, 17-19, 17-19, 18-20.
Φαίακας (Μιχαλάκης): ΕλΧαραγκάουι, Τσίλης 6, Ντούλοβιτς 6, Σουλάνης, Κουλούρης, Δημητρέλλος, Κόντης 1, Κυπριώτης, Κυριακίδης, Δελλής 2, Τσιλιμπάρης, Γεωργαλής, Μάνιτς 3, Κορακιανίτης, Νάστος, Σκουρτάι.
ΠΑΟΚ (Γούσιος): Παπάζογλου 2, Βαφείδης 1, Μανωλούδης, Τριανταφυλλίδης, Τσαμουρίδης, Μισαηλίδης 3, Μπάρμπας, Νικολαΐδης 3, Γκίγκοφ, Στογιάνοβιτς 2, Γιορανίδης, Τζωρτζίνης, Σεϊρεκίδης 6, Αποστόλου, Μέντουριτς 2, Καβουσανάκης 1.
Διαιτητές: Πατιός – Τσιάνας. Δίλεπτα: 4-4. Κόκκινη: Μανωλούδης (14:32, επικίνδυνο παιχνίδι – δεν κρατήθηκε δελτίο). Πέναλτι: 3/4 – 4/4.

Διάβασε  Έμφαση στη λεπτομέρεια και απίστευτη συσπείρωση στον ΠΑΟΚ ενόψει του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό