Saturday, April 20g-point.gr

Ο ΠΑΟΚ με εξαιρετική εμφάνιση νίκησε 2-0 τον Παναθηναϊκό και προκρίθηκε στον τελικό της Super League Κ15

Ο ΠΑΟΚ «πάτησε» με σκορ 2-0 τον Παναθηναϊκό και προκρίθηκε στον τελικό της Super League Κ15, όπου θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό, που λύγισε νωρίτερα την ΑΕΛ! Ο τελικός του Final Four θα διεξαχθεί την ερχόμενη Κυριακή (14/5), στο Πανθεσσαλικό.

Οι Θεσσαλονικείς άνοιξαν το σκορ στο 12ο λεπτό με τον Σιδηρόπουλο να βρίσκει δίχτυα και να υπογράφει το 1-0 του πρώτου ημιχρόνου.

Ο ΠΑΟΚ ήταν πολύ ανώτερος και δεν άργησε να βρει και το δεύτερο γκολ. Αυτό ήρθε με τον Τουρσουνίδη, ανιψιού του πρώην παίκτη του ΠΑΟΚ Γιώργου Τουρσουνίδη.

Από εκεί και πέρα δεν άλλαξε κάτι, με τον Μπέρδο να αστοχεί σε πέναλτι που θα έγραφε το 3-0 για τον ΠΑΟΚ.

ΠΑΟΚ: Μητρούσης, Κυριαζίδης, Λουτζανιώτης, Μόκρης, Γκιόκα, Μηνασίδης, Καραγκιόζης, Τασιούλας, Σιδηρόπουλος, Τουρσουνίδης, Μπέρδος.

Παναθηναϊκός: Σταμέλλος, Χατζηκωνσταντίνου, Δημακόπουλος, Βύντρα, Γαζής, Θεοχάρης, Δήμου, Ρεμούνδος, Σουχλάκης, Λόμπας, Ιωάννου.

Διάβασε  Λουτσέσκου: «Άξιζε την πρόκριση η Μπριζ, δεν ήμασταν στην καλύτερη κατάσταση»