![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2018/11/3394ec838c6f8ae8c6dee6efc1f93f37_L.jpg)
Συγκεκριμένα, ο ισχυρός άνδρας της ΠΑΕ ΠΑΟΚ βρέθηκε στη Μεγαλόνησο και συναντήθηκε με τον Πρόεδρο της Κυπριακής Δημοκρατίας και τον Αρχιεπίσκοπο Κύπρου.
Η συνάντηση με τον Νίκο Αναστασιάδη πραγματοποιήθηκε σε μια ζεστή και φιλική ατμόσφαιρα στο Προεδρικό Μέγαρο στη Λευκωσία. Παράλληλα, υπήρξε συνάντηση και με τον Αρχιεπίσκοπο Νέας Ιουστιανιανής και πάσης Κύπρου Χρυσοστόμου Β΄ προκειμένου να συζητήσουν θέματα της Ορθοδοξίας.
Από την Κύπρο, ο μεγαλομέτοχος του ΠΑΟΚ ταξίδεψε στην Αγ. Πετρούπολη, καθώς εκεί ήταν προγραμματισμένη η συνάντηση των Ελληνικών Κοινοτήτων της Ρωσίας, υπό την προεδρία του Ιβάν Σαββίδη.
Στο πλαίσιο της συνάντησης, έκαναν και κατάθεση στεφανιών στο μνημείο του Ιωάννη Καποδίστρια.
Δείτε παρακάτω:
![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2023/08/jgj-150x150.png)