Friday, March 29g-point.gr

Ως μαγική εικόνα χαρακτήρισε την ήττα του Άρη από τον ΠΑΟΚ ο Τόλης Τερζής μετά το τέλος του ματς

Δυσαρεστημένος από την εξέλιξη του ντέρμπι της Θεσσαλονίκης και την ήττα με σκορ 2-1 από τον ΠΑΟΚ παρουσιάστηκε μετά το τέλος του ματς, ο προπονητής του Άρη, Τόλης Τερζής.

Ο Έλληνας τεχνικός, τόνισε μεταξύ άλλων την πεποίθηση ότι η ομάδα του ήταν ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο και θα έπρεπε να προηγείται 3-0, ενώ εξέφρασε και τις αμφιβολίες του για το πέναλτι που κέρδισε ο ΠΑΟΚ.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Το σημερινό αποτέλεσμα είναι μαγική εικόνα. Πιστεύω ότι η θα έπρεπε με βάση τις ευκαιρίες μας να νικάμε 3-0 από το πρώτο ημίχρονο. Δεν καταφέραμε να πετύχουμε γκολ, είχαμε κλασσικές ευκαιρίες αλλά και δοκάρι.

Στο δεύτερο δεχθήκαμε δυο γκολ από τον ΠΑΟΚ χωρίς να μας κάνει φάση και θέλω να πω ότι έχω αμφιβολίες για τη φάση του πέναλτι που κέρδισε ο ΠΑΟΚ».