Tuesday, April 23g-point.gr

ΠΑΟΚ:Αποκλεισμός στα πέναλτι για την Κ15!

Εκτός τελικού στο Final-4 του πρωταθλήματος υποδομής Κ15 βρέθηκε η ομάδα του ΠΑΟΚ, καθώς ηττήθηκε στη διαδικασία των πέναλτι με 5-4 από τον Ατρόμητο. Χωρίς γκολ η κανονική διάρκεια του πρώτου χρονικά ημιτελικού.

Tο πρώτο ημίχρονο, οι δύο ομάδες δεν μπόρεσαν να απειλήσουν ιδιαίτερα τις δύο εστίες, αφού κυρίως ήθελαν να διασφαλίσουν το μηδέν στην άμυνα και έτσι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου ολοκληρώθηκε στο 0-0.

Παρόμοια εικόνα και των δύο ομάδων στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς πολλές φάσεις και έτσι ο ημιτελικός οδηγήθηκε στα πέναλτι.

Εκεί ο Ατρόμητος έχασε το πρώτο του πέναλτι, όμως ο ΠΑΟΚ αστόχησε όταν η σειρά ήταν στο 2-2, με αποτέλεσμα να οδηγηθούν και τα πέναλτι σε παράταση με τον Ατρόμητο να είναι πιο ψύχραιμος και να παίρνει τη νίκη και συνάμα την πρόκριση στην… ψυχοφθόρα διαδικασία με σκορ 4-5.