Saturday, April 27g-point.gr

ΠΑΟΚ:Ασύνδετος-Ανέτοιμος-Απογοητευτικός-Ανήμπορος να αντιδράσει…αποκλείστηκε από τη Λέφσκι!

Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου ήταν απογοητευτική, δεν μπήκε στο πνεύμα του αγώνα και έδωσε δικαιώματα στη Λέφσκι Σόφιας, η οποία τελικά τον τιμώρησε ξανά και έμεινε από νωρίς εκτός Ευρώπης (1-1).

Ένα τραγικό λάθος του Λύρατζη έδωσε το προβάδισμα στους Βούλγαρους, έριξε ψυχολογικά τον ΠΑΟΚ και το γκολ του Ντάντας στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε κάτι. Το τελικό σκορ αφήνει… Ελλάδα τον «δικέφαλο του βορρά», αφού στο πρώτο ματς είχε ηττηθεί με 2-0 στη Σόφια.

Απαράδεκτη συμπεριφορά-νοοτροπία από τους Αουγκούστο-Βιεϊρίνια που αποβλήθηκαν, έχοντας πάρει τις κάρτες τους για διαμαρτυρία στον διαιτητή!

ΠΑΟΚ-Λέφσκι Σόφιας: 1-1

Αναγνωριστικά ήταν τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού και οι δυο ομάδες προσπαθούσαν να βρουν τα πατήματά τους. Ο Νάρεϊ ήταν εκείνος από τον ΠΑΟΚ που απειλούσε την εστία της Λέφσκι, χωρίς αποτέλεσμα με τους γηπεδούχους να βγάζουν φρεσκάδα και διάθεση στο ξεκίνημα.

Στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης η βουλγάρικη ομάδα είχε μια μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, αλλά ο Κοτάρσκι έκανε διπλή επέμβαση και κράτησε καθαρή την εστία του «δικεφάλου». Το γκολ τελικά ήρθε στο 25’ όταν ο Λύρατζης έκανε λάθος, ο Ρονάλντο έκλεψε την μπάλα και έκανε το 1-0 για τη Λέφσκι Σόφιας. Από εκεί και πέρα όσες προσπάθειες κι αν έκανε η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου να απειλήσει, έπεφταν στο κενό και έτσι οι φιλοξενούμενοι πήγαν στα αποδυτήρια με προβάδισμα.

Ο ΠΑΟΚ είχε να ανέβει ένα… βουνό στο δεύτερο μέρος, αφού πλέον χρειαζόταν τρία γκολ για να στείλει το ματς στην παράταση και τέσσερα για να προκριθεί. Έδειχνε, όμως, μέσα στο γήπεδο και ιδιαίτερα μετά το γκολ των Βούλγαρων πως είχε πέσει ψυχολογικά, έχοντας σημαντικό πρόβλημα στη δημιουργία τελικών.

Διάβασε  Ο Λίνο δήλωσε ότι θα είναι παρών στην Τούμπα στο παιχνίδι με την ΑΕΚ

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ μπήκε πιο δυνατά και βρήκε το γκολ νωρίς με τον Ντάντας στο 56’, ο οποίος βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ με τον Μιχαϊλοφ και με άψογο πλασέ ισοφάρισε (1-1). Ο νεαρός μεσοεπιθετικός έδωσε ελπίδες στον «δικέφαλο» με αυτό το τέρμα, ωστόσο η ομάδα του Λουτσέσκου δεν μπόρεσε να το εκμεταλλευτεί στην συνέχεια.