![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2023/01/received_700502221515007-1-1024x683.jpeg)
Μετά από ένα μακρύ ταξίδι που άρχισε μια… μέρα πριν ο Τάισον Μπαρσέλος Φρέντα ή κατά κόσμον Τάισον έφτασε στην Θεσσαλονίκη το μεσημέρι της Πέμπτης (12/01) και ετοιμάζεται να φορέσει και επίσημα τα «ασπρόμαυρα»!
Ο 34χρονος μεσοεπιθετικός από το Πόρτο Αλέγκρε, πήγε στο Ρίο Ντε Τζανέιρο και μέσω Φρανκφούρτης προσγειώθηκε στο αεροδρόμιο Μακεδονία, προκειμένου από σήμερα να μπει σε διαδικασία… ΠΑΟΚ.
Ο πρώην αρχηγός της Ιντερνασιονάλ αναμένεται κατά την διάρκεια της Παρασκευής (13/01) να ανακοινωθεί από τον Δικέφαλο – αν δεν προλάβουν τα χρονικά περιθώρια αύριο τότε θα γίνει η ανακοίνωση μέσα στο Σαββατοκύριακο – αφού περάσει πρώτα τους καθιερωμένους ιατρικούς ελέγχους.
Η συμφωνία του ΠΑΟΚ με τον Τάισον είναι για τον επόμενο 1,5 χρόνο και ο Βραζιλιάνος επιτελικός μέσος αναμένεται να πιάσει άμεσα δουλειά στις προπονήσεις της ομάδας, βρισκόμενος σε καλή κατάσταση, μιας που η πρώην ομάδα του βρισκόταν σε περίοδο προετοιμασίας για την έναρξη του πρωταθλήματος Παουλίστα.
![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2023/08/1517458248782-150x150.jpg)