![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2022/06/609746-22112831-2560-1440-1024x576.jpg)
Στη Νιόν της Ελβετίας, στα κεντρικά της UEFA, έλαβε χώρα η κλήρωση για τον β’ προκριματικό γύρο του Europa Conference League.
Εκεί, ο ΠΑΟΚ έμαθε τον αντίπαλό του, με τον «Δικέφαλο του Βορρά» να μπαίνει στη διαδικασία ως ισχυρός ί και θα κληθεί να αντιμετωπίσει σε διπλά ματς τη Λέφσκι Σόφιας από την Βουλγαρία
Το πρώτο παιχνίδι θα διεξαχθεί στις 21 Ιουλίου στην πρωτεύουσα της γειτονικής χώρας, ενώ η ρεβάνς έχει οριστεί για τις 28 του ίδιου μήνα στην Τούμπα της Θεσσαλονίκης.
![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2023/08/1517458248782-150x150.jpg)