Thursday, April 25g-point.gr

ΠΑΟΚ: Ο απολογισμός των δανεικών

Όπως συμβαίνει κάθε εβδομάδα, έτσι και στην τρέχουσα, η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανάρτησε κείμενο στο οποίο καταγράφεται το τι έκαναν οι ποδοσφαιριστές του συλλόγου που αγωνίζονται ως δανεικοί στην Ελλάδα και το εξωτερικό. Αναλυτικά:

Πέδρο Ενρίκε

Η Καραμπάγκ επικράτησε με 0-1 στην έδρα της Σαμκαγίτ και εξασφάλισε και μαθηματικά την κατάκτηση του πρωταθλήματος Αζερμπαϊτζάν. Ο Πέδρο Ενρίκε δεν ήταν στην αποστολή της ομάδας του.

Ζάιρο

Ο Ζάιρο έπαιξε για 60 λεπτά στην νίκη της Σέριφ Τίρασπολ επί της Αούτο με 5-2. Ο Βραζιλιάνος ήταν ιδιαίτερα κινητικός και απείλησε σε πολλές περιπτώσεις την αντίπαλη άμυνα.

Ερικ Σάμπο

Ο Έρικ Σάμπο ήταν εξαιρετικός στην νίκη της Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ με 0-1 στην έδρα της Χαποέλ Χάιφα. Μάλιστα το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης ξεκίνησε από δική του μπαλιά. Ο Σλοβάκος έβγαλε όλο το 90λεπτο.

Μάριν Λέοβατς

Ο Μάριν Λέοβατς δεν ήταν στην αποστολή της Ριέκα, στην εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Οσιγιέκ.

Στέλιος Κίτσιου – Χάρης Χαρίσης

Ο Στέλιος Κίτσιου αγωνίστηκε σε ολόκληρη την ήττα της Σιντ Τρούιντεν με 2-3 από την Έουπεν, ενώ ο Χάρης Χαρίσης επέστρεψε στην αποστολή της ομάδας μετά από μεγάλο διάστημα αποχής, λόγω τραυματισμού, χωρίς να πάρει χρόνο συμμετοχής.

Αχιλλέας Πούγγουρας

Ο Αχιλλέας Πούγγουρας πραγματοποίησε το ντεμπούτο του με τη φανέλα της Άρκα Γκντίνια. Ο νεαρός στόπερ αγωνίστηκε σε ολόκληρη την εκτός έδρας ήττα με 3-1 από την Σαντέσια.

Εργκούς Κάτσε – Γιάννης Μυστακίδης

O Εργκούς Κάτσε αγωνίστηκε σε ολόκληρη την εκτός έδρας νίκη του Παναθηναϊκού με 0-3 στη Νέα Σμύρνη επί του Πανιωνίου, έχοντας θετική παρουσία, ενώ ο Γιάννης Μυστακίδης ήταν τιμωρημένος.

Αμρ Ουάρντα-Δημήτρης Γιαννούλης-Δημήτρης Χατζηισαΐας

Με τους Αμρ Ουάρντα, Δημήτρη Γιαννούλη και Δημήτρη Χατζηισαΐα να παίρνουν φανέλα βασικού, ο Ατρόμητος επικράτησε εύκολα με 4-1 του Πλατανιά στο Περιστέρι. Ο Ουάρντα μοίρασε μία ασίστ και κέρδισε το πέναλτι, με το οποίο ο Ουμπίδες έγραψε το 1-0, ενώ ασίστ έβγαλε και ο Γιαννούλης.

Διάβασε  ΠΑΟΚ: «Η Τούμπα θα κρίνει τον πρωταθλητή, χωρίς περιθώριο λάθους με Λαμία»

Λάζαρος Λάμπρου

Ο Λάζαρος Λάμπρου είναι εκτός δράσης λόγω τραυματισμού και δεν ήταν στην 18άδα του Πανιωνίου για την εντός έδρας ήττα με 0-3 από τον Παναθηναϊκό.

Νίκος Μελίσσας

Ο Νίκος Μελίσσας παρακολούθησε από τον πάγκο την ήττα της Λαμίας με 1-0 στην έδρα του Παναιτωλικού.

Μανώλης Πατράλης

Ο Μανώλης Πατράλης αγωνίστηκε για 55′ στην εκτός έδρας ήττα του Πλατανιά με 4-1 από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι.

Νικόλας Ματθαίου

Ο Νικόλας Ματθαίου δεν συμπεριλήφθηκε στην αποστολή της Ανόρθωσης στην ήττα με 3-1 στην έδρα του Απόλλωνα Λεμεσού.

Τάσος Δημητριάδης – Μπόγκνταν Ρανγκέλοφ

Βαριά ήττα για την ΑΕ Καραϊσκάκης με 4-1 από τον Εργοτέλη στην Κρήτη. Ο Τάσος Δημητριάδης πήρε φανέλα βασικού και αντικαταστάθηκε στο 58′ από τον Μπόγκνταν Ρανγκέλοφ.

Στέργιος Δοδοντσάκης

O Στέργιος Δοδοντσάκης αγωνίστηκε για 74 λεπτά στην ήττα της Σπάρτης με 2-0 από τον Αιγινιακό, εκτός έδρας.

Κρίστι Κούστα

Ο Κρίστι Κούστα παρακολούθησε από τον πάγκο την εντός έδρας νίκη του Αιγινιακού με 2-0 επί της Σπάρτης.

Στέλιος Πόζογλου – Τίμος Τσελεπίδης – Γιώργος Κάκκο

Ο Πανσερραϊκός ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της Αναγέννησης Καρδίτσας, οι Πόζογλου και Τσελεπίδης ξεκίνησαν στο αρχικό σχήμα και αντικαταστάθηκαν στο 57′ και το 80′ αντίστοιχα, ενώ ο Κάκκο πέρασε σαν αλλαγή στο 66′ , χωρίς κανείς από τους τρεις να μπορεί να βοηθήσει την ομάδα του να πάρει κάτι από τον αγώνα.