Thursday, April 25g-point.gr

«Πράσινα» παράπονα

Oι «πράσινοι» στο πρώτο ημίχρονο διαμαρτυρήθηκαν αρκετές φορές για τις αποφάσεις της διαιτητικής τριάδας της αναμέτρησης, με τα φάουλ να είναι 17-12 και τις βολές 15-20. Μάλιστα, οι πρωταθλητές Ελλάδας είχαν συμπληρώσει τα πέντε ομαδικά φάουλ από το 14ο λεπτό.

Το «τριφύλλι», πάντως, είχε παράπονα και για τις αποφάσεις του δεύτερου ημιχρόνου. Οι βολές συνολικά σε όλο το παιχνίδι ήταν 37-26 και τα φάουλ 36-23, με τους γηπεδούχους να κάνουν λόγο για στόχευση σε κάποιους παίκτες, όπως τον Τζέιμς Γκιστ, που αποβλήθηκε στην τέταρτη περίοδο με πέντε φάουλ.

Αξίζει να σημειώσουμε πως ο Τσάβι Πασκουάλ αρκέστηκε να πει στη συνέντευξη Τύπου πως ο Παναθηναϊκός Superfoods θέλει να έχει καλή διαιτησία στη Μαδρίτη, στις επόμενες αναμετρήσεις των πλέι οφ.