Thursday, April 25g-point.gr

Πρεμιέρα Πρίγιοβιτς στην Αλ Ιτιχάντ…με φόντο τις άδειες κερκίδες!

Την πρώτη του συμμετοχή με τη φανέλα της Αλ Ιτιχάντ, πραγματοποίησε ο Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς στο ματς απέναντι στην Αλ Γουάσμ για το Κύπελλο της Σαουδικής Αραβίας.

Ο πρώην επιθετικός του ΠΑΟΚ, πέρασε αλλαγή στο 46ο λεπτό, ενώ στο 52’ έχασε την ευκαιρία να βρει δίχτυα, όταν η κεφαλιά του από τη μικρή περιοχή, σταμάτησε στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Αρνητική εντύπωση πάντως προκαλούν οι άδειες εξέδρες-όπως φαίνεται από την φωτογραφία που ανέβασε στον προσωπικό του λογαριασμό στο instagram, ο Πρίγιοβιτς-που σίγουρα δεν θυμίζουν σε τίποτα την καυτή ατμόσφαιρα της Τούμπας, που τον αποθέωνε σε κάθε του γκολ!

Από την άλλη, ο Γκάρι Ροντρίγκες δεν αγωνίστηκε γιατί είδε δυο κίτρινες κάρτες την ώρα που έκανε ζέσταμα για να περάσει στον αγωνιστικό χώρο. Αρχικά είδε την πρώτη για το σημείο που έκανε ζέσταμα, ενώ στο 55’ είπε κάποια «γαλλικά» στον ρέφερι και με δεύτερη κίτρινη, είδε τον δρόμο για τα αποδυτήρια.

Πάντως η Αλ Ιτιχάντ πήρε τη νίκη με 2-1 στις καθυστερήσεις και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του θεσμού.