![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2018/01/SAVVIDIS-1024x685.jpg)
Το απόγευμα αναμένεται στη Θεσσαλονίκη ο Σβέριρ Ίνγκασον για να υποβληθεί στις απαραίτητες ιατρικές-εργομετρικές εξετάσεις και στη συνέχεια να υπογράψει στον ΠΑΟΚ.
Αυτό τόνισε σε δήλωσή του ο Ιβάν Σαββίδη σε ρωσικό Μέσο, υποστηρίζοντας πως δεν έχει τελειώσει ακόμα η μεταγραφή του Ισλανδού αμυντικού για τον «Δικέφαλο του βορρά».
«Διαπραγματευόμαστε μαζί με τον παίκτη, η μεταγραφή είναι πιθανή αλλά δεν είναι τελειωμένη. Ο Ίνγκασον πετάει τώρα για Ελλάδα. Εκεί θα υποβληθεί σε ιατρικές εξετάσεις και αν όλα πάνε καλά θα υπογράψει αμέσως συμβόλαιο με τον ΠΑΟΚ», υπογράμμισε ο ισχυρός άνδρας του συλλόγου.
![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2023/08/jgj-150x150.png)