Thursday, March 28g-point.gr

Σπουδαία διάκριση της Κ14 στη Μαδρίτη

Για τον ημιτελικό του Wanda Cup, η Κ14 του ΠΑΟΚ έχασε από την αντίστοιχη της PSV Eindhoven στη διαδικασία των πέναλτι και αποκλείστηκε από τον τελικό της διοργάνωσης….

Οι νεαροί παίκτες του Δικεφάλου, έχασαν την ευκαιρία να πάρουν αυτοί το εισιτήριο για τον τελικό, μη αξιοποιώντας τις ευκαιρίες που είχαν στην κανονική διάρκεια της αναμέτρησης.

Μετά από ένα μουδιασμένο πρώτο δεκάλεπτο, ο ΠΑΟΚ σταδιακά βρήκε τα πατήματά του και είχε τις ευκαιρίες να προηγηθεί με τους Μαύρη και Βασιλειάδη, που όμως δεν κατάφεραν να νικήσουν τον Ολλανδό τερματοφύλακα.

Στοπ δεύτερο ημίχρονο του αγώνα και στο 22ο λεπτό, ο τερματοφύλακας των Ολλανδών έπεσε στα πόδια του Αδάμ και έσωσε την ομάδα του, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα, μια εξαιρετικά καλά δομημένη επίθεση του ΠΑΟΚ, κατέληξε στο σουτ του Γκούμα άουτ!

Στο 37′ ο ΠΑΟΚ έμεινε με “10” λόγω αυστηρής αποβολής του Αδάμ, με το σκορ να μην αλλάζει στα τελευταία λεπτά και να οδηγούμαστε στη διαδικασία των πέναλτι. Εκεί όπου οι Ολλανδοί ήταν πιο εύστοχοι και πιο τυχεροί και πήραν την πρόκριση για τον τελικό με 4-2…

Η αρχική ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Αγγελίδης, Γεωργιάδης, Θεοδοσιάδης, Παπαευαγγέλου, Παναγιωτίδης, Κωττάς, Γκούμας, Ιγνατίου, Βασιλειάδης, Μαύρης, Αδάμ