Thursday, March 28g-point.gr

Στην 2η θέση της Volley League επέστρεψε ο ΠΑΟΚ μετά τη νίκη με 3-0 σετ επί του Ηρακλή

Ο Δικέφαλος του Βορρά επικράτησε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης 3-0 του Ηρακλή και επέστρεψε στην 2η θέση της βαθμολογίας στην Volley League. O «Γηραιός» μπόρεσε να προβάλλει αντίσταση για δύο σετ, αφού ήταν ανταγωνιστικός στο πρώτο και το δεύτερο, ενώ ο ΠΑΟΚ καθάρισε το 3ο και πήρε εύκολα τη νίκη. Θυμίζουμε πως ο αγώνας διεξήχθη σήμερα μετά την χθεσινή αναβολή με τα προβλήματα στο στέγαστρο του κλειστού της Πυλαίας.

Στο πρώτο σετ οι δύο αντίπαλοι συμβάδιζαν μέχρι το 21-21, μέχρι που ένα ξέσπασμα των γηπεδούχων, αλλά και τα λάθη των παικτών του Ηρακλή έφεραν την επικράτηση για τον ΠΑΟΚ με 25-22. Ακόμα πιο οριακό ήταν το 2ο σετ, αφού οι παίκτες των γηπεδούχων παρά το γεγονός πως προηγήθηκαν με 24-21, ισοφαρίστηκαν σε 24-24, πριν έρθει το 26-24. Στο 3ο σετ ο Δικέφαλος του Βορρά απέκτησε απόσταση ασφαλείας από τα μέσα του σετ και μετά και επικράτησαν με 25-19.

Γιώργος Βένης

Διάβασε  ΑΣ ΠΑΟΚ για Σαββίδη: «Να γιγαντώσεις ακόμα περισσότερο τον μεγάλο Σύλλογο μας στα πέρατα της Γης»