Tuesday, April 16g-point.gr

Τακιανός: «Να βγάλουμε ενέργεια και να είμαστε ανταγωνιστικοί με Ολυμπιακό»

Μετά από δώδεκα μέρες, ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός αναμετρώνται ξανά για τα ημιτελικά της Basket League (25/5, 19:15).

Οι Θεσσαλονικείς έχασαν στο πρώτο ματς με 83-65, έδειξαν όμως ανταγωνιστική εικόνα στο πρώτο μέρος. Αυτή την εικόνα του πρώτου ημιχρόνου τόνισε ο Φώτης Τακιανός ότι πρέπει να δείξει ο ΠΑΟΚ, ώστε να είναι ακόμη καλύτερος στο δεύτερο ματς.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Επιστρέφουμε σε αγωνιστική δράση μετά από ένα μεγάλο διάστημα κι αυτό έχει τα θετικά και τα αρνητικά του. Είχαμε αρκετό χρόνο για να προετοιμαστούμε, δεν έχουμε όμως ρυθμό και θα πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι και να βγάλουμε ενέργεια στο παιχνίδι μας, για να ματσάρουμε την ταχύτητα του Ολυμπιακού.

Στόχος μας είναι να αυξήσουμε χρονικά την καλή εικόνα που είχαμε στο πρώτο ημίχρονο του πρώτου αγώνα και να είμαστε ακόμη πιο ανταγωνιστικοί. Παίζουμε στο γήπεδο μας, ο κόσμος μας πάντα μας δίνει ώθηση και βοήθεια στον ψυχολογικό τομέα κι αυτό περιμένουμε ότι θα γίνει και αύριο, απέναντι σε ένα πολύ δύσκολο αντίπαλο».

Γιώργος Βένης

Διάβασε  Ο ΠΑΟΚ συνέχισε την προετοιμασία του για το ματς με την Μπριζ στην Τούμπα, με τον Μπράντον Τόμας να επιστρέφει σε φουλ ρυθμούς