Wednesday, April 24g-point.gr

Τεράστιο διπλό για ΠΑΟΚ…Ο Κρέσπο του έδωσε το φιλί της ζωής στις καθυστερήσεις (2-3)- VIDEO

Ο ΠΑΟΚ έφτασε κοντά στο να αφήσει δύο βαθμούς στην έδρα του Ατρομήτου, αφού προηγήθηκε με 2-0, ο Βέλλιος είχε διπλή απάντηση ισοφαρίζοντας σε 2-2, ωστόσο ο Άνχελ Κρέσπο με κεφαλιά στις καθυστερήσεις έδωσε το πολύτιμο τρίποντο στους πρωταθλητές σε φοβερό παιχνίδι!

Οι νταμπλούχοι Ελλάδας κατάφεραν να προηγηθούν με διαφορά δύο τερμάτων μόλις στο 22’ και έδειχναν πως θα έχουν ένα εύκολο απόγευμα στο Περιστέρι αλλά ο Βέλλιος είχε αντίθετη άποψη. Ο Έλληνας φορ σκόραρε δις και ο Ατρόμητος έδειχνε έτοιμος να παναγηρίσει έναν σπουδαίο βαθμό όμως στο φινάλε μίλησε η… καρδιά του πρωταθλητή!

Παρότι βρήκαν στο 89’ τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Βαρέλα, το γκολ δεν μέτρησε σωστά λόγω χρήσης του VAR αφού ο αμυντικός του ΠΑΟΚ ήταν οριακά εκτεθειμένος. Αλλά δεν το έβαλαν κάτω και τρία λεπτά αργότερα ο Κρέσπο με κεφαλιά σε μια παρόμοια φάση του έδωσε το… φιλί της ζωής και οι «ασπρόμαυροι» συνεχίζουν με το απόλυτο στο πρωτάθλημα (2-3) μετά το πέρας τριών αγωνιστικών.

Τραγωδία οι βοηθοί σε όλο το ματς και ειδικά ο δεύτερος βοηθός, Βασίλης Καλύβας, που έχασε πολλές φάσεις, ενώ λίγο έλειψε να… απαγορεύσει στον Ατρόμητο να σκοράρει το πρώτο του γκολ αφού σήκωσε γρήγορα την σημαία για οφσάιντ, χωρίς να υπάρχει παράβαση. Ωστόσο, μέτρησε κανονικά με τη χρήση του VAR.

Πολύ καλό ματς από τον Μίσιτς, που σέρβιρε και την ασίστ στο νικητήριο γκολ, ενώ θετικότατοι ήταν και οι Πέλκας, Γιαννούλης και Μάτος. Άκπομ και Μάτος τα άλλα δύο τέρματα των νικητών, με τον Βέλλιο να σκοράρει δις για τον Ατρόμητο. Εξαιρετικό ματς και από τους Χαρίση, Ρόσα, ενώ ο Θεοδωράκης ευθύνεται στο δεύτερο γκολ που δέχεται!

Διάβασε  Συλλήψεις χούλιγκαν για τη δολοφονία στου Ρέντη – Ολονύχτια επιχείρηση της ΕΛ.ΑΣ.