![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2023/03/nikos-nalbantis_122512.jpg)
Το τραγικό δυστύχημα στα Τέμπη έχει συγκλονίσει το πανελλήνιο. Μεταξύ των θυμάτων της σιδηροδρομικής τραγωδίας ήταν ο Νίκος Ναλμπάντης, ο οποίος ήταν μηχανοδηγός στην εμπορική αμαξοστοιχία που ερχόταν από τη Θεσσαλονίκη.
Ο νεαρός άνδρας, μεταξύ άλλων, ήταν και φίλος της ομάδας του ΠΑΟΚ, οι οπαδοί του οποίου τον αποχαιρέτησαν με ανάρτηση στο Facebook.
«Ο ΣΦ ΠΑΟΚ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ-ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ εκφράζει τα θερμά του συλλυπητήρια στην οικογένεια του αδερφού μας ΝΙΚΟΥ για τον άδικο χάμο του…», γράφουν.
Η ανακοίνωση ΣΦ ΠΑΟΚ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ-ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ
Ο Νίκος Ναλμπάντης είχε υπάρξει και ποδοσφαιριστής στην ομάδα του Ιωνικού Ιωνίας. «Ο Νικόλας αγωνίστηκε επί σειρά ετών στα τμήματα υποδομής του ποδοσφαιρικού τμήματος. Ο Θεός να αναπαύσει την ψυχή του και να δώσει δύναμη στους οικείους του να ξεπεράσουν αυτήν την τραγωδία», ανέφερε μεταξύ άλλων η ανακοίνωση της ομάδας από τη Θεσσαλονίκη.
![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2023/08/1517458248782-150x150.jpg)