Saturday, April 20g-point.gr

Το ματς της δεκαετίας στην Τούμπα… Mε τον Παναθηναϊκό να παίρνει τεράστια νίκη!

Με ένα τεράστιο «διπλό» έφυγε από το γήπεδο της Τούμπας ο Παναθηναϊκός, ο οποίος κέρδισε με 2-1 τον ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής των playoffs της Stoiximan Super League.

Σε ένα ματς για γερά νεύρα, το «τριφύλλι» προηγήθηκε με την γκολάρα του Μπερνάρ στο 38’, δεύτερη στο πρωτάθλημα, ενώ ο Αουγκούστο είχε δοκάρι πέντε λεπτά μετά

O «Δικέφαλος του Βορρά» ισοφάρισε στο 85’, με τον Βραζιλιάνο μέσο να… εξιλεώνεται, όμως ο Ιωαννίδης που είχε περάσει αλλαγή κέρδισε πέναλτι στο 88’, με την χρήση VAR, το οποίο μετέτρεψε ο ίδιος σε γκολ στο πρώτο λεπτό του επιπλέον χρόνου!

ΔΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός 1-2

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε κι αυτός πέναλτι στο 96’, αλλά η απόφαση διορθώθηκε ξανά με τη χρήση της τεχνολογίας, αφού ο Σβαμπ ήταν οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης…

Έτσι, ο… πολύ σκληρός για πεθάνει Παναθηναϊκός παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας, με 72 πόντους, στο φινάλε του πρώτου γύρου της διοργάνωσης και συνεχίζει να ορίζει την τύχη του για την κατάκτηση του τίτλου!

Διάβασε  ΣΦ ΠΑΟΚ: «Γινόμαστε ο 12ος παίκτης και σπρώχνουμε την ΟΜΑΔΑ σε άλλη μια ιστορική πρόκριση!»