Thursday, April 25g-point.gr

Asides

O ΠΑΟΚ παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ τελικά επικράτησε 3-1 του Βόλου(video)
Football, Main Themes

Ο ΠΑΟΚ μετά τις δύο εκτός έδρας ισοπαλίες με 1-1 κόντρα στην ΑΕΛ και τον Ατρόμητο ήθελε οπωσδήποτε τους τρεις βαθμούς της νίκης απέναντι στον Βόλο στην Τούμπα, τρεις μέρες πριν το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στη Θεσσαλονίκη. Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία πριν τη σέντρα ήταν στο -13 από τους ερυθρόλευκους, οι οποίοι το Σάββατο επικράτησαν στο Αγρίνιο επί του Παναιτωλικού με 2-1. Ο Βόλος, πάντως, αιφνιδίασε τους γηπεδούχους καθώς πήρε το προβάδισμα στο 11ο λεπτό με τον Κιάκο. Ο Σάντσες γέμισε στην περιοχή, η μπάλα μετά από κόντρες έφτασε στον Κιάκο και αυτός με σουτ, αφού κόντραρε στον Κρέσπο κατέληξε στα δίχτυα του Πασχαλάκη. Πέντε λεπτά αργότερα, οι Θεσσαλοί έφτασαν κοντά στο 0-2, αλλά ο Δουβίκας δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα του δικεφάλου και στη συνέχεια ο κίπερ του ΠΑΟΚ σ...