Tuesday, March 19g-point.gr

Γιάννης Γιαννούλης: «Πώς ο ΠΑΟΚ κατάφερε να κερδίσει τους διαιτητές..που ήταν σε κακή μέρα»

Από τον Γιάννη Γιαννούλη

Με τη νίκη του αυτή, ο ΠΑΟΚ έκανε το 7 στα 7, ένα μεγάλο σερί για την ομάδα, που δείχνει ότι παίζει καταπληκτικό μπάσκετ εδώ και δύο μήνες, μέσα και έξω.

Σήμερα ο ΠΑΟΚ κατάφερε να κερδίσει και τους διαιτητές, οι οποίοι ήταν σε πολύ κακή μέρα, ενώ πιο πολύ ασχολιόντουσαν με τον πάγκο του ΠΑΟΚ, παρά με τον αγώνα. Σε κάθε σφύριγμά τους γινόταν και ένας μικρός χαμός, και γίνανε πολλά τέτοια σφυρίγματα.

Το ματς ξεκίνησε στις 17.00 και τελείωσε χωρίς παράταση στις 19.05.

Τόσα πολλά σφυρίγματα είχε ο αγώνας, για να διαρκέσει 2 ώρες (για όσους ξέρουν πολύ μπάσκετ χαχαχαχ)

Με τα δικά μου μάτια, ήταν ότι αυτοί, ήθελαν να είναι οι πρωταγωνιστές και όχι οι παίκτες.

Και με την απόδοσή τους αγριέψανε και την κερκίδα, η οποία άρχισε τα «γαλλικά» και όλα γραφτήκανε στο φύλλο αγώνα. Και σίγουρα τώρα θα τιμωρηθεί ο ΠΑΟΚ, τσάμπα και βερεσέ.

Ο ΠΑΟΚ ήθελε να πάρει τον ρυθμό από την αρχή, αν και το Λαύριο ήταν άστοχο στο πρώτο ημίχρονο, αλλά φανερά καλά δουλεμένη ομάδα και ήταν κοντά στο σκορ.

Στο τρίτο δεκάλεπτο έκανε την αντεπίθεσή της το Λαύριο και με ένα σερί, κατάφερε να πάρει μέχρι 7-8 πόντους διαφορά.

Αλλά εκεί μίλησε ο Πέτεγουει (32 πόντους), που ήταν ασταμάτητος να βάζει πολλούς και μαζεμένους πόντους, γύρισε το παιχνίδι, πέρασε μπροστά και το πήρε.

Υ.Γ: Ο Βιεϊρίνια βρέθηκε να απολαύσει τον μπασκετικό ΠΑΟΚ παρέα με φίλους του.