Monday, May 20g-point.gr

Καλεντάρι «φωτιά» για τον ΠΑΟΚ…crash test με Παναθηναϊκό!

Αφήνοντας βαθμούς στο Ηράκλειο κόντρα στον ΟΦΗ με φόντο την πέμπτη αγωνιστική του πρωταθλήματος, το γκρουπ του Ραζβάν Λουτσέσκου έχει στη διάθεσή του τις ημέρες της διακοπής -εξαιτίας εθνικών υποχρεώσεων- προκειμένου να διορθώσει τις ατέλειές του, ιδίως στη δυσχέρεια σκοραρίσματος, δεδομένου πως το καλεντάρι που έπεται απαιτεί πρωτίστως αποτελεσματικότητα.

Και η αλήθεια είναι πως το πρόγραμμα δυσκολεύει από εδώ και πέρα ακόμη περισσότερο, με τον Οκτώβριο να δείχνει επί της ουσίας τις αντοχές του ρόστερ του, καθώς ο ΠΑΟΚ θα δώσει τρία ντέρμπι με Παναθηναϊκό (1/10) στην Τούμπα, Ολυμπιακό (15/10) και ΑΕΚ (29/10) εκτός έδρας.

Ως εκ τούτου, πρώτο crash test είναι αυτό με τους «πράσινους» στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής, με την υποσημείωση πως στη συνέχεια ο Δικέφαλος θα ταξιδέψει στη Λειβαδιά πριν το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο «Καραϊσκάκης». Έκτοτε, ακολουθεί το παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης πριν «κλείσει» ο μήνας με το εκτός έδρας ντέρμπι Δικεφάλων στην Αθήνα.
6η αγωνιστική

Σάββατο 1 Οκτωβρίου

19:30 Λαμία – Λεβαδειακός

Κυριακή 2 Οκτωβρίου

15:00 Αστέρας Τρίπολης – ΟΦΗ
16:00 Ολυμπιακός – Ατρόμητος
19:30 Βόλος – Άρης
21:30 ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός

Δευτέρα 3 Οκτωβρίου

18:00 ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιτωλικός
20:00 ΑΕΚ – Ιωνικός

7η αγωνιστική

Σάββατο 8 Οκτωβρίου

17:00 Παναιτωλικός – Βόλος
19:30 Ιωνικός – Λαμία

Κυριακή 9 Οκτωβρίου

16:00 ΟΦΗ – Ολυμπιακός
16:30 Λεβαδειακός – ΠΑΟΚ
19:30 Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης
21:15 Άρης – ΑΕΚ

Δευτέρα 10 Οκτωβρίου

18:00 Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα

8η αγωνιστική

Σάββατο 15 Οκτωβρίου

17:00 Βόλος – Λεβαδειακός
20:30 Άρης – Ιωνικός

Κυριακή 16 Οκτωβρίου

16:00 ΑΕΚ – Ατρόμητος
18:00 ΠΑΣ Γιάννινα – ΟΦΗ
19:30 Λαμία – Παναθηναϊκός
20:30 Αστέρας Τρίπολης – Παναιτωλικός

Διάβασε  Η Stoiximan Super League έχει προγραμματίσει να γίνει απόψε απονομή του τροπαίου του πρωταθλητή σε ΠΑΟΚ ή ΑΕΚ

Δευτέρα 17 Οκτωβρίου

20:30 Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ

9η αγωνιστική

Σάββατο 22 Οκτωβρίου

19:00 Ατρόμητος – Βόλος
19:30 Παναιτωλικός – Ολυμπιακός

Κυριακή 23 Οκτωβρίου

16:00 Ιωνικός – ΠΑΣ Γιάννινα
19:30 Παναθηναϊκός – Άρης
19:30 ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης

Δευτέρα 24 Οκτωβρίου

18:00 Λεβαδειακός – ΑΕΚ
20:00 ΟΦΗ- Λαμία

10η αγωνιστική

Σάββατο 29 Οκτωβρίου

17:00 Ιωνικός – Παναιτωλικός
19:30 Βόλος – Παναθηναϊκός

Κυριακή 30 Οκτωβρίου

16:00 Ολυμπιακός – Λαμία
16:30 Λεβαδειακός – Ατρόμητος
19:30 ΑΕΚ – ΠΑΟΚ
20:30 Άρης – ΟΦΗ

Δευτέρα 31 Οκτωβρίου

18:00 ΠΑΣ Γιάννινα – Αστέρας Τρίπολης

11η αγωνιστική

Σάββατο 5 Νοεμβρίου

16:30 Λαμία – Βόλος
18:30 ΟΦΗ – Ιωνικός
19:00 Ατρόμητος – Άρης
21:00 ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα

Κυριακή 6 Νοεμβρίου

16:00 Παναιτωλικός – Λεβαδειακός
19:30 Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός
20:30 Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ

12η αγωνιστική

Τρίτη 8 Νοεμβρίου

20:00 Άρης – Λαμία

Τετάρτη 9 Νοεμβρίου

17:00 Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός
18:00 Ατρόμητος – Αστέρας
20:00 ΑΕΚ – ΟΦΗ
20:00 Λεβαδειακός – Ολυμπιακός

Πέμπτη 10 Νοεμβρίου

19:00 Βόλος – ΠΑΣ Γιάννινα
21:30 Ιωνικός – ΠΑΟΚ

13η αγωνιστική

Κυριακή 13 Νοεμβρίου

16:00 Παναθηναϊκός – Ατρόμητος
16:00 ΠΑΣ Γιάννινα – Άρης
18:00 Λαμία – Παναιτωλικός
19:30 Ολυμπιακός – ΑΕΚ
21:30 ΠΑΟΚ – Βόλος

Δευτέρα 14 Νοεμβρίου

18:00 Αστέρας – Ιωνικός
19:30 ΟΦΗ – Λεβαδειακός

Γιώργος Βένης