Friday, April 26g-point.gr

Ο Εντέν Αζάρ κάνει το αδύνατο να φαίνεται δυνατό…Κάνει το δύσκολο να μοιάζει απλό!

Το οδήγησε μέχρι την 3η θέση του κόσμου. Και σε δύο χρόνια θέλει να φτάσει μαζί του έως την κορυφή της Ευρώπης. Ο Εντέν Αζάρ είναι, αυτή τη στιγμή, ίσως ο καλύτερος ποδοσφαιριστής του πλανήτη. Και χθες το απέδειξε για ακόμα μια φορά.

Ο Σάρι τον πέρασε στον αγώνα με τη Λίβερπουλ για το Κύπελλο στο 54′ κι αυτός πρόλαβε μέσα σε 35 λεπτά να κάνει τα πάντα. Με καλύτερο όλων το υπέροχο γκολ που σημείωσε, το οποίο χάρισε τη νίκη και την πρόκριση στην Τσέλσι μέσα στο «Άνφιλντ».
Το πόσο δημοφιλής είναι πλέον ο Βέλγος φαίνεται και από το γεγονός πως μια κάμερα ήταν… κολλημένη πάνω του. Να καταγράφει κάθε κίνηση. Περίμενε από εκείνον κάτι μαγικό. Και δικαιώθηκε λίγο πριν το φινάλε με αυτό το απίστευτο γκολ.

Το βίντεο κάνει τον γύρο του διαδικτύου και σε αφήνει με το στόμα ανοιχτό. Σε κάνει να σκέφτεσαι «μα τι κάνει ο άνθρωπος;».

Αν το παιχνίδι παρέμενε στο 1-1, όπως είχε διαμορφωθεί, θα πήγαινε απευθείας στα πέναλτι, αφού στη συγκεκριμένη διοργάνωση δεν υπάρχει παράταση. Ο Βέλγος, όμως, είχε διαφορετική άποψη. Και μετά το παιχνίδι είπε στις κάμερες πως το έκανε για τον συμπαίκτη του, τον Καντέ, που δεν ήθελε πέναλτι.

«Μιλούσα με τον Καντέ και μου έλεγε στον πάγκο ότι δεν ήθελε να πάει το ματς στα πέναλτι. Κι έτσι σκόραρα για να το πάρουμε», είπε ο Βέλγος μετά το τέλος του ματς.

Διάβασε  Η ΚΕΔ όρισε τον Γερμανό Schroder Robert να σφυρίξει τον εντός έδρας αγώνα του ΠΑΟΚ με την ΑΕΚ