Friday, April 26g-point.gr

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 10-9 της Γλυφάδας και πανηγύρισε την πρώτη του φετινή νίκη στην Α1 πόλο ανδρών

Σεφτέ στις νίκες στη φετινή Α1 πόλο ανδρών έκανε ο ΠΑΟΚ επικρατώντας 10-9 του ΑΝΟ Γλυφάδας στην τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο δικέφαλος του Βορρά βρέθηκε να κυνηγάει στο σκορ στο πρώτο 8λεπτο, ώστοσο άρχισε να ανεβάζει ρυθμούς σταδιακά. Στο δεύτερο ημίχρονο έφτασε στο +4 (8-4), με τον ΑΝΟΓ να μειώνει σε 9-8. Τρία σχεδόν λεπτά πριν τη λήξη ο ΠΑΟΚ ξέφυγε ξανά στο +2 (19-8), με τη Γλυφάδα να μειώνει στην εκπνοή για το τελικό 10-9.

Απόλυτος πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ήταν ο Μιλάρντοβιτς με έξι γκολ, ενώ για τον ΑΝΟΓ ξεχώρισε ο Γιαννόπουλος με πέντε.

Οκτάλεπτα: 1-2, 3-1, 3-1, 3-5.

ΠΑΟΚ DOMUS ERGO (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Αϊβαλιώτης, Καπράγκος, Παπαμανιωλουδάκης, Προσινικλής Ν., Καλαργυρός, Κεχαλάρης 2, Μιλάρντοβιτς 6, Τσολακούδης, Χαραλαμπόπουλος 2, Προσινικλής Π., Κούπμαν, Κουγιούνης, Αλειφτήρας, Λασκαρίδης, Σάλεχ.

ΑΝΟ Γλυφάδας (Γιάννης Κατρουζανάκης): Κουρούβανης, Ηλιόπουλος Α., Σαρτζετάκης 1, Γκαρντιγιάν 1, Χατζηκυριακάκης, Χαλυβόπουλος Ι., Γιαννόπουλος 5, Παπαποστόλου, Παπαγεωργίου, Πούρος 1, Αγκόρτσας, Τσαταλιός 1, Ηλιόπουλος Ν.

G Point

Διάβασε  Η ΚΕΔ όρισε τον Γερμανό Schroder Robert να σφυρίξει τον εντός έδρας αγώνα του ΠΑΟΚ με την ΑΕΚ