![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2020/02/Screenshot_2_8.jpg)
Ο Δημήτρης Πέλκας αναδείχθηκε από το κοινό του paokfc.gr και του PAOK FC Official App, ως ο Fans’ Man of the Match του αγώνα κόντρα στον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.
Ο ΠΑΟΚ επιβεβαίωσε την ανωτερότητά του και στο ΟΑΚΑ, κέρδισε για δεύτερη φορά τον Παναθηναϊκό και πήρε πανηγυρικά την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.
Εκ των κουρφαίων του Δικεφάλου ήταν ο Δημήτρης Πέλκας . Ο The Joker ήταν απολαυστικός κόντρα στους Πράσινους, έτρεχε συνεχώς, πίεζε, βοήθησε σε όλες τις γραμμές και φυσικά είχε και ως highlight την απίθανη ενέργεια στη φάση του γκολ του Σφιντέρσκι , όταν διέλυσε την αντίπαλη άμυνα και έδωσε έτοιμο γκολ στον Πολωνό φορ.
Στην ψηφοφορία για τον Fans’ Man of the Match του αγώνα ο Πέλκας συγκέντρωσε το 45,95% των ψήφων του κοινού και κατέκτησε τον ατομικό τίτλο.
Στη δεύτερη θέση έμεινε ο Ντιέγκο Μπίσεσβαρ , ο οποίος ήταν αρκετά δραστήριος και ταλαιπώρησε πολύ την αντίπαλη άμυνα.
![](http://g-point.gr/wp-content/uploads/2023/08/1517458248782-150x150.jpg)