Friday, April 26g-point.gr

Στα εύκολα λάθη του ΠΑΟΚ που εκμεταλλεύτηκε ο Ολυμπιακός στάθηκε ο Ραζβάν Λουτσέσκου

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου είδε τον ΠΑΟΚ να ηττάται 3-1 από τον Ολυμπιακό παρότι προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ρουμάνο τεχνικό να στέκεται μετά το ματς στα εύκολα λάθη της ομάδας του που εκμεταλλεύτηκαν οι «ερυθρόλευκοι».

Αναλυτικά όσα είπε:

«Είναι απλή η εξήγηση, όταν προηγείσαι 1-0, πρέπει να επιστρέψεις γήπεδο με την ίδια συγκέντρωση και να αποφύγεις τα εύκολα λάθη που θα δώσουν αυτοπεποίθηση στον αντίπαλο. Αυτό συνέβη, αν εξαιρέσουμε το πρώτο 20λεπτο του πρώτου μέρους που πραγματικά δεχτήκαμε πίεση, μετά το 1-0 το ματς ήταν απόλυτα ισορροπημένο.

Είχαμε ευκαιρίες για το 2-0 που θα μας επέτρεπε να διαχειριστούμε αλλιώς το παιχνίδι αλλά ο Πασχαλάκης έκανε δύο φοβερές επεμβάσεις. Κάναμε εύκολα λάθη που εκμεταλλεύτηκε ο Ολυμπιακός.

Είναι μια γενικότερη κατάσταση, θα έπρεπε να υπάρχει καλύτερη διαχείριση στην επίθεση για να μην δοθεί η ευκαιρία στον Ολυμπιακό, που είναι επιθετική ομάδα και μπορεί να σου δημιουργήσει προβλήματα. Στο πρώτο γκολ ήταν μία πολύ ωραία εκτέλεση του Μπακαμπού».